کودک آموز پلاس

سوالات متداول

پرتکرارترین سوالات را می‌توانید در بخش پایین مشاهده کنید.

چه محصولاتی را می‌توانم سفارش دهم؟

تمام محصولاتی که در سایت با عنوان موجود نمایش داده و برای آن‌ها قیمت تعیین شده است را می‌توانید سفارش دهید.

قیمت محصولات در مقایسه با سایر فروشگاه‌ها چگونه است؟

فروشگاه کودک آموز همواره سعی در ارائه محصولات با مناسب‌ترین قیمت دارد. قیمت محصولات در این فروشگاه بسیار رقابتی و در مقایسه با سایر فروشگاه‌ها بسیار مناسب است. ضمن اینکه گاهی برخی از محصولات در شرایط ویژه به فروش میرسند که قیمت آن‌ها بسیار پایین‌تر از قیمت بازار است.

سفارش مورد نظر چه زمانی به دست من می‌رسد؟

در شرایط معمول سفارش‌های ثبت شده در روزهای کاری، پیش از ساعت 13 ظهر در همان روز ارسال می‌شوند. بسته به فاصله شهر حدود 24 تا 72 ساعت از زمان ارسال، کالا به دست شما می‌رسد. در صورتی که شرایط ویژه‌ای مانند ترافیک غیرپیش‌بینی شده پیش آید زمان پردازش و ارسال محصولات با تاخیر مواجه می‌شود که در چنین شرایطی به شما این موضوع اطلاع رسانی می‌شود.

آیا میتوانم چند محصول را به صورت همزمان سفارش دهم؟

بله، شما می‌توانید از یک محصول به تعداد زیاد و یا چند محصول مختلف را به صورت همزمان سفارش دهید.

پس از ثبت سفارش، هزینه مورد نظر را چگونه پرداخت کنم؟

پرداخت هزینه خرید به صورت آنلاین و توسط درگاه‌های پرداخت رسمی امکان‌پذیر می‌باشد.

هزینه های ارسال چطور محاسبه می‌شود؟

سفارشات بالای 300 هزار تومان بصورت رایگان برای سراسر کشور ارسال می‌شود. اما به سفارشات زیر 300 هزار تومان مبلغ 10 تومان هزینه پست اضافه می‌شود.

در چه ساعاتی میتوانم سفارش خود را ثبت کنم؟

در فروشگاه آنلاین کودک آموز سفارش کالا در تمامی روزهای سال به صورت 24 ساعته امکان پذیر است.

چه اطمینانی برای خرید از فروشگاه آنلاین کودک آموز وجود دارد؟

فروشگاه کودک آموز دارای نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با دارا بودن جواز کسب بیش از 10 سال در زمینه تجربه دارد.

آیا کالاهای موجود فروشگاه کودک آموز گارانتی دارند؟

این موضوع با توجه به نوع کالا نیز متفاوت است. اما گارانتی بازگشت محصول در قالب شرایط ذکر شده پیش از خرید، یک روز پس دریافت آن امکان‌پذیر می‌باشد.

چطور از وضعیت سفارش مطلع شوم؟

سفارشاتی که تا قبل از ساعت 13 صبح ثبت شوند، در همان روز با پست ارسال می‌شوند. سفارشاتی که در ساعات پس از 13 و یا در ایام تعطیلی فروشگاه ثبت شوند، به اولین روز کاری موکول شده تا پس از پردازش سفارش ارسال شوند. پس از اینکه سفارش مشتری ارسال شد، با مراجه به صفحه “پیگیری سفارش” و وارد کردن “کد خرید” می‌توانید به کد رهگیری مرسوله پستی که در بخش “وضعیت سبد” اضافه شده، دسترسی داشته باشید. با وارد کردن کد رهگیری در سایت پست یا تیپاکس می‌توانید شرایط دریافت کالا در شهر خود را پیگیری کنید. این کد از طرف شرکت پست یا تیپاکس اعلام می‌شود و فروشگاه این کد را صادر نمی‌کند. به همین دلیل درباره صحت و سقم این کد مسئولیتی ندارد. البته این کد به شماره همراه مشتری که در حین تکمیل مشخصات ثبت شده پیامک می‌شود.

در صورت تکمیل، تغییر یا انصراف سفارش باید چه مراحلی طی شود؟

برای تکمیل، تغییر یا انصراف سفارش تا پیش از قرارگیری سفارش در نوبت ارسال می‌توانید با همکاران بخش پشتیبانی با شماره 02191015769 تماس بگیرید و این موضوع را به اطلاعشان برسانید. اما پس از اینکه سفارش ارسال شد (در مرحله ارسال یا پس از تحویل کالا) لطفا با بخش گارانتی فروشگاه هماهنگ شود. در صورت انصراف به دلیل وجود ایراد یا مغایرت، تمامی مبلغ پرداختی بازگشت داده خواهد شد. در غیر این صورت (انصراف از خرید به دلیل غیر فنی) فقط هزینه ارسال به عهده مشتری خواهد بود و هزینه پرداختی کالا به صورت کامل عودت خواهد شد.
0